esmaspäev, 24. märts 2008

VAHEKOKKUVÕTE COMENIUS PROJEKTI TEGEMISTEST

MEIE PROJEKT KOOSTÖÖS NORRA, ROOTSI JA UNGARIGA KANNAB PEALKIRJA ‚’KEELESILDADE EHITAMINE’’ JA LÕPP-PRODUKTINA VALMIB 4-KEELNE SÕNARAAMAT. SÕNASTIKU KOOSTAMINE JA PILTIDE JOONISTAMINE VASTAVALT TEEMADELE KÄIB PIDEVALT. OTSUSTASIME KOOLIS, ET LISAKS SELLELE IGAPÄEVASELE TÖÖLE ÕPIME LÄHEMALT TUNDMA KA MEIE PARTNERITE KODUMAAD JA KULTUURI. KUNA ESIMENE PARTNER- RIIK OLI UNGARI, MIDA KÜLASTASIME NOVEMBRIS, SIIS SAIGI VALITUD UNGARI ESIMESEKS RIIGIKS MILLEGA LÄHEMAT TUTVUST TEHA. KUULUTASIME VEEBRUARI KUU UNGARI KUUKS MEIE KOOLIS. SEE TÄHENDAS SEDA ET IGA KLASS SAI ÜLESANDE UURIDA ÜHT LÕIKU UNGARIST JA HILJEM PIDI SEDA TUTVUSTAMA KOGU KOOLILE. 1. JA 2. KLASS UURISID UNGARI SÜMBOOLIKAT JA KUULASID KLASSIJUHATAJA REISIMULJEID UNGARIST. 3.KLASS LUGES UNGARI MUINASJUTTE JA JOONISTAS NENDE PÕHJAL.4.KLASS UURIS UNGARI RAHVARIIDEID, 5.KLASS TEGI TUTVUST UNGARI RAHVUSKÖÖGIGA, 6.KL TEGI TUTVUST UNGARI KIRJANDUSEGA JA KÜLASTAS TEATRIETENDUST ‚’PAL-TÄNAVA POISID, 7.KL UURIS UNGARI HELILOOJAID JA MUUSIKAT, 8.KL TEGI TUTVUST UNGARI GEOGRAAFIAGA JA 9.KL UNGARI KUNSTIGA. IGA KLASS TEGI OMA UURIMUSEST KA SEINALEHELE KOKKUVÕTTED TEISTELE VAATAMISEKS JA LUGEMISEKS. SELLEKS TÖÖKS OLI AEGA ÜKS KUU.
JA SIIS SAABUS TEISIPÄEV 26.VEEBRUAR, MIS OLI KUULUTATUD UNGARI PÄEVAKS MEIE KOOLIS. KOOLI KOKK VALMISTAS SEL PÄEVAL UNGARI ÜHT RAHVUSROOGA TOKANY’T, MIS KOOSNEB RIISIST JA SEALIHAST KASTMES. PÄRAST TUNDE TOIMUS PIDULIK AKTUS- KUHU OLID KUTSUTUD KA KÜLALISED. KÜLLA TULID MEILE- DR. GYULA DAVID , KES ON TALLINNAS ASUVA UNGARI INSTITUUDI DIREKTOR JA TARTU ÜLIKOOLI ÜLIÕPILANE MARIE SAARKOPPEL, KES ÕPIB UNGARI KEELT JA KULTUURI. DR. GYULA DAVID RÄÄKIS MEILE UNGARI INSTITUUDI TEGEMISTEST JA ÜRITUSTEST, MIDA NAD EESTIS KORRALDAVAD. MARIE SAARKOPPEL RÄÄKIS KEELEÕPPE VAJALIKKUSEST JA VÕIMALUSTEST NING ÜHESKOOS PROOVISIME KA MÕNDA UNGARI KEELSET VÄLJENDIT JA SÕNA ÕPPIDA. SEEJÄREL SAID SÕNAJÄRJE MEIE KOOLI ÕPILASED, KES TUTVUSTASID OMA VEEBRUARI KUU JOOKSUL TEHTUD TÖID UNGARIST. ALGKLASSI LAPSED LAULSID UNGARI HELILOOJATE LAULE. 5. JA 6.KL OLID TEINUD DRAMATISEERINGU UNGARI KIRJANDUSE AINETEL. KA KÕIKI SEINALEHTI OLI VÕIMALUS VAADATA. PÄEV LÄKS IGATI KORDA JA ÕPILASED SAID TEADA PALJU UUT JA HUVITAVAT.
MÄRTSIKUU ON KUULUTATUD ROOTSIGA TUTVUMISE KUUKS. MAIKUUS TOIMUB VEEL VIKTORIIN, KUS TULEB NÄIDATA OMA TEADMISI PARTNER- RIIKIDE KOHTA.
JA MAI LÕPUS OOTAME KÕIKI PARTNEREID KÜLLA, ET NEILEGI NÄIDATA, MILLEGA OLEME VAHEPEAL TEGELENUD.
PROJEKTI KOORDINAATOR MARINA MAASIK

Kommentaare ei ole: